Теплим осіннім днем Біла Церква гостинно зустріла команду «Агріко Україна» та Українську асоціацію виробників картоплі (УАВК). Метою візиту став майстер-клас, що ми вже давно планували провести для господарств цієї області. Тож, 07 листопада, на базі Білоцерківського національного аграрного університету компанія «Агріко Україна» провела черговий майстер-клас з вирощування картоплі для фермерських господарств. Вступне слово, звісно, було надане ректору університету, академіку НААН, доктору економічних наук, професору та заслуженому працівнику сільського господарства України – Даниленко Анатолію Степановичу.
Слід зазначити, що цього разу напрямок семінару був розширений та включав, окрім практичних порад та доповідей, теоретичний блок, де наукові співробітники Білоцерківського НАУ розказали присутнім щодо омолодження і оздоровлення рослин іn vitro, а також про особливості формування урожайності бульб картоплі різних сортів.
Виконавчий директор УАВК Різник Віктор Семенович дуже детально розповідав про весь процес вирощування картоплі: типи ґрунтів та особливості їх підготовки, сівозміна, підготовка насіння картоплі, основи ефективності посадки, живлення та захист від хвороб, збирання врожаю, транспортування, сортування та закладка на зберігання. Питання зберігання картоплі посіло важливе місце в ході семінару, тому дуже доречною стала наступна доповідь «Технологія зберігання картоплі», яку презентував провідний фахівець в області ефективного зберігання картоплі Капітанчук Олесь Іванович (директор ТОВ «Толсма Україна»).
Завершився семінар презентацією сортів насіннєвої картоплі голландської селекції компанії «Агріко Україна», а саме: Рів’єра, Рудольф, Люся, Пікассо, Еволюшн, Воларе, Арізона та Мадлен.
Представлені сорти мають високу стійкість до вірусних захворювань та гарні смакові якості. Всім давно відома Рів’єра дає можливість отримання двох врожаїв, а легендарне Пікассо надзвичайно стійке до парші (найпоширенішого «шкідника» картоплі). Взагалі, на сьогодні, в товарному асортименті компанії «Агріко Україна» представлено 20 сортів, що вже занесені до державного реєстру рослин придатних для поширення в Україні та користуються високим попитом серед фермерів.