• Agrico
 • »
 • Новини
 • »
 • Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023

Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023

Чудова, тепла, суха погода та невеликі опади, що випали  напередодні і розмочили грудку, сприяють інтенсивному збиранню картоплі в усіх регіонах України. Ми хочемо поділитися інформацією про особливості та проблемні питання цього сезону. На них необхідно звернути уваги для збереження якості врожаю та зменшення його втрат. Більшість господарств ще не досягли екватору в зборі врожаю. Тому маємо надію, що наші застереження і поради будуть корисними як для картоплярів-професіоналів, так і господарів присадибних ділянок.
 • Повторне відростання бадилля з пазухових бруньок після проведення десикації спричиняє проростання товарних бульб в полі та перезараження насіннєвого матеріалу вірусною інфекцією. 
- Для запобігання цьому необхідно не затримуватися зі збиранням врожаю довше 2-3 тижнів після відмирання  стебел. А у випадку відростання негайно повторити внесення десиканту з нормою 0.8-1.0 л/га. На насінницьких посадках з обов’язковим додаванням інсектициду системно-контактної дії.

 • Потемніння бульб при збиранні надраннього врожаю. 
- Для запобігання цьому необхідно проводити викопування врожаю не комбайном , а підкопувачем з ручним підбиранням при помірних температурах. Викопані бульби захистити від сонячних променів. 

 • Розвиток пітіозної гнилизни, як результат механічних пошкоджень при збиранні врожаю  при високих температурах ( 30°С і вище).
- Для запобігання цій небезпеці необхідно призупинити збирання та організувати цей  процес в нічний чи ранковий час до піднімання температури повітря.  Технологічний полив (80-100 м3/га) сприятиме руйнуванню грудки і кращій сепарації ґрунту на комбайні. При виявленні гнилизни бульб, спричинених грибом пітіума, негайно забезпечити максимально-інтенсивне вентилювання холодним повітрям у сховищі. Лише це може зупинити розвиток захворювання.

 • Розвиток сухої гнилизни (фузаріозу) при збиранні недозрілих бульб із молодою, несформованою шкіркою та механічних пошкодженнях при збиранні врожаю  навіть при помірних  температурах ( 20-24°С і нижче). Враховуючи пізні терміни посадки, затримка з формуванням міцної шкірки є актуальною проблемою цього сезону. Особливо для сортів середньо-пізнього і пізнього термінів дозрівання.  
- Для запобігання розвитку фузаріозу  необхідно розпочинати процес збирання лише після дозрівання бульб і формування міцної шкірки. Важливим є вибір сорту толерантного до механічних пошкоджень. Для зменшення руйнівного впливу на бульби підбирання  раннього врожаю проводити вручну після його підкопування.
 • Розтріскування і деформація перерослих бульб великобульбових інтенсивних сортів. Особливо в понижених місцях на нерівних полях.
Для запобігання появи таких дефектів необхідно:
- проводити регулярний моніторинг розміру бульб і вчасно знищувати бадилля, 
- вибирати ділянки поля з рівним рельєфом, 
- по можливості,вирощувати при рівномірному зволоженні на поливі,
- забезпечити ефективний захист насіння від ризоктоніозу.

 • Раннє проростання бульб в полі. Особливо сортів, що характеризуються низькою сумою ефективних температур при зберіганні. 
- Причинами є затримка із збиранням при високих температурах, неглибока посадка, розмивання гребнів.

 • Парша. 
- Навіть ефективні протруйники фунгіцидної дії в повній мірі не можуть захистити бульби від розвитку парші, якщо ініціація молодих бульб буде відбуватися в сухому ґрунті. Лише полив у фазу початку бульбоутворення насьогодні є ефективним заходом боротьби проти цієї хвороби. Вапнування ґрунту та немінералізовані органічні залишки сприяють спалаху захворювання.

Дякуємо партнерам, що враховують наші поради і дозволяють максимально реалізувати потенціал сортів АГРІКО!
 
Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023 Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023
 
Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023
 
Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023
 
Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023
 
Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023 Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023
 
Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023 Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023
 
Актуальні питання збирання картоплі сезону 2023


Copyright © 2016 AGRICO. All Rights Reserved - Насіннєва картопля, купити в Україні
Мапа сайту