Формування гребенів

Одним з найважливіших і енергоємних етапів технології вирощування картоплі є гребенеутворення.

Від якості і вчасності формування гребенів у значній мірі залежить чистота картопляного поля, структура ґрунту в зоні бульбоутворення, величина і  якість врожаю.

Перед сходами (приблизно на 10-14-й  день після посадки, коли бульби утворять мичку кореневої системи і закріпляться у ґрунті), формують трапецієподібні гребені висотою близько 18-22 см. 

Глибина розташування насіннєвих бульб і форма гребеня зображено на Рис.1. 

Для  проведення цього агротехнічного прийому на тяжких за механічним складом ґрунтах використовують фрезерні культиватори з активними робочими органами і проводять його  на понижених швидкостях.  Формування гребенів на легких супіщаних ґрунтах проводять культиваторами з пасивними робочими органами.

Всі механічні обробки по  догляду  за посівами проводять  лише при умові достатньої фізичної стиглості ґрунту та з урахуванням вимог для внесення гербіцидів.  Поверхная гребеня повинна бути рихла і щільна. Максимальний розмір комків не повинен перевищувати 20 мм. Безпосередньо перед формуванням гребенів проводять внесення врозкид частини мінеральних добрив під їх заробку в ґрунт. А за кілька днів після  нарізання  гребенів  вносять ґрунтові гербіциди.

Формування гребенів на посадках пізніх сортів може суміщатися з локальним внесенням гранульованого інсектициду із застосуванням спеціальних робочих органів  і аплікаторів. 

З метою попередження розмивання гребенів, позеленіння бульб і їх інфікування фітофторою при застосуванні зрошення та при вирощуванні інтенсивних багато- та великобульбових сортів доцільно проводити повторне підгортання рослин, яке повинно забезпечити формування високих і широких трапецієподібних гребенів (висотою близько 27 см, в обхваті 96 см).

При  максимальному поєднанні технологічних операцій за один прохід формування гребенів проводять одночасно з посадкою. Такий підхід економить пальне, запобігає проблемам з можливим вирізанням бульб гребенеутворювачем, забезпечує  менше ущільнення ґрунту колесами трактора. Але він вимагає використання потужного трактора (біля 300 к.с.) , ідеальної підготовки і структури ґрунту, максимально-ефективного гербіцидного захисту, не дозволяє подальше внесення і заробки  в гребні мінеральних добрив.
 
Формування гребенів
Рис.1 Оптимальна глибина садіння бульб та форма гребеня після підгортання за ширини міжрядь 75 см
 
Формування гребенів
 
Формування гребенів
 
Формування гребенів
 
Формування гребенів
 
Формування гребенів
 
Формування гребенів
 


Copyright © 2016 AGRICO. All Rights Reserved - Насіннєва картопля, купити в Україні
Мапа сайту