Картопля сорту Рів'єра

Картопля Рів'єра – справжня безцінна перлина в лінійці ранніх сортів компанії «Агріко Україна»

Унікальний ультраранній високоврожайний сорт столового призначення, що придатний для поширення в Україні вже понад 10 років (занесений до державного реєстру сортів рослин в 2007). Група стиглості сорту Рів’єра – дуже ранній, 9 балів (характеристика за шкалою: 4 пізній – 9 ультраранній). Тому закономірно слугує національним стандартом в групі ранніх сортів України.Рів’єра є флагманом нашого асортименту й користується значним попитом. Ідеально підходить для отримання надранньої продукції, вирощування під плівкою та мінеральним волокном, отримання двох врожаїв в Південних регіонах країни і пакування для торгових мереж. Рослини даного сорту інтенсивно накопичують товарний врожай ще до появи фітофторозу.

Отримані відгуки картоплярів з більшості регіонів України (Херсон, Миколаїв, Львів, Волинь, Тернопіль, Харків та Вінниця) вказують на надзвичайно високу рекордну динаміку накопичення товарного врожаю – до 2 тонн за добу. А ціна на ранню картоплю дозволяє вирощувати Рів’єру з високою рентабельністю, тому саме цей сорт займає лідируючі позиції по продажам серед інших сортів AGRICO в Україні.

Насіннєва картопля Рів'єра – характеристика сорту

Рів’єра добре адаптується і підходить для вирощування у будь-яких ґрунтово-кліматичних умовах. Сорт Рів’єра формує велику кількість бульб, вирівняного, великого розміру, світло-жовтого кольору з міцною шкіркою, поверхневими вічками й світло-жовтим кольором м’якуша.

Опис кулінарних властивостей:

 • кулінарний тип АВ (слаборозваристий), переважно не розварюється
 • хороші смакові якості
 • вміст сухих речовин 17,5%

Сорту Рів’єра притаманна стійкість до захворювань і негативних факторів:

 • посухи та стресів
 • механічних пошкоджень
 • картопляної нематоди Ro1-4
 • раку картоплі
 • враження вірусами
 • звичайної парші
 • метрибузину
 • механічних пошкоджень і темних плям
 • має імунітет до У-вірусу картоплі (УВК)

Бульби сорту мають середній період спокою, придатні як для постачання на ринок прямо з поля, так і для короткотермінового зберігання (не більше 6 місяців).

Поради щодо технології вирощування картоплі сорту Рів’єра

Підготовка насіння: обламування ростків можливе, але не більше одного разу. Пророщування насіннєвих бульб після обламування апікального ростка – кращий метод збільшення кількості бульб, а, отже, й підвищення врожаю.

Густота посадки: для насіннєвих бульб фракції 28-35 мм відстань між бульбами 22 см (60,5 тисяч кущів/га при ширині міжрядь 75 см), для фракції 35-55мм - відстань між бульбами 27 см (49,4 тисяч кущів/га відповідно).

Особливості живлення:

1. Азотні добрива + 10% до стандартної норми, дозоване контрольоване внесення, остання доза азоту під час утворення бульб. Це – важливо для хорошого зберігання врожаю.

2. Фосфорні і калійні добрива – стандартна норма.

Захист посівів: у системі фунгіцидного захисту важливим є чітке дотримання графіку профілактичного обприскування проти фітофторозу, оскільки сорт Рів’єра, як і будь-який інший ранній сорт, чутливий до фітофторозу листя.

Зберігання картоплі: для збільшення терміну зберігання насіннєвих чи товарних бульб слід добитися якісного формування шкірки. Потребує інтенсивного вентилювання під час проходження лікувального періоду у сховищі.

Купити високоякісне сертифіковане насіння як першої репродукції, так і еліти можна у офіційного представника AGRICO – ТОВ «Агріко Україна».

Опис та характеристика бульб картоплі сорту Рів'єра
Середня кількість бульб, шт./кущ 17
Колір шкірки
Світло-жовтий
Колір м'якуша Світло-жовтий
Форма Овальна
Глибина залягання вічок Поверхневі

 Технологічні особливості картоплі сорту Рів'єра
Група стиглості (за даними оригінатора) *
9
Група стиглості (згідно Держ. реєстру) ** ДР
Період спокою бульб
Середній
Стійкість до механічних пошкоджень
Стійкий
Засухо- та стресостійкість
Висока
Стійкість до метрибузину ***
4
*   група стиглості за даними оригінатора: 4 - пізній, 9 - дуже ранній
**  група стиглості згідно Державного реєстру сортів рослин України: ДР - дуже ранній, РС - ранньостиглий, СС - середньостиглий, СП - середньопізній
*** метрибузин в умовах достатнього зволоження: 4 - дуже чутливий, 8 - нечутливий
Кулінарні якості картоплі сорту Рів'єра
Кулінарний тип *
АВ
Суха речовина
18,7 %
Напрямок використання
 столова надрання
* кулінарний тип: А - не розварюється, В - слаборозварюється, С - розваристий
Стійкість картоплі сорту Рів'єра до хвороб
Чорна ніжка *
5
Парша
Чутливий
Фітофтороз листя
Чутливий
Фітофтороз бульб
Чутливий
 
* чорна ніжка: 5 - середньостійкий, 7 - дуже стійкий
 Copyright © 2016 AGRICO. All Rights Reserved - Насіннєва картопля, купити в Україні
Мапа сайту