Ранні сорти картоплі – кращий вибір для отримання високих врожаїв

Цю просту істину знають всі фермери, що займаються картопляним бізнесом. Картопля ранніх сортів, при дотриманні всіх технологічних рекомендацій вирощування та використанні здорового посадкового матеріалу, може формувати рекордні врожаї. Це зумовлено певними особливостями:
  1. Раннє дозрівання картоплі зводить майже до нуля ризик розвитку вірусних інфекцій та захворювань
  2. Надранні сорти є стійкими до картопляного раку, золотистої нематоди, парші та інших захворювань
  3. Відмінною характеристикою такої картоплі є низька чутливість до погодних перепадів (добре переносить посуху, нерівномірні опади, а також високі температури ґрунту та повітря)
  4. Рання картопля характеризується надзвичайно високою динамікою наростання бульб
  5. В Південних регіонах країни ранні сорти картоплі дозволяють отримувати два врожаї на рік
Сорти ранньої картоплі умовно поділяють на наступні групи:
  • надранні – формування врожаю на 40 день після сходів
  • ранні – готовність картоплі до збирання через 60 днів
  • середньоранні – бульби достигають за 80 днів

Вирощування ранньої картоплі потребує пильної уваги

Як і розмноження насіннєвого матеріалу картоплі взагалі. Адже багато факторів впливають на отримання гарних результатів, а тим паче – для отримання ранніх врожаїв. Звичайно, найвпливовіше значення має якість насіння (чистота бульб від вірусних, бактеріальних та грибкових хвороб, фракція насіння, відсутність механічних пошкоджень, однорідність за формою та кольором, фізіологічний стан бульб). Важливим фактором є правильна сівозміна, вибір культури-попередника та мінеральне удобрення ґрунту. Наступними значущими етапами вирощування є обробіток ґрунту, прогрівання або пророщування насіннєвих бульб, якість висаджування бульб та їх правильне підгортання. Звичайно картоплю треба доглядати: боротися з бур’янами, шкідниками, вірусними та грибковими захворюваннями. Але одними з найголовніших факторів для вирощування ранньої картоплі є терміни садіння та забезпечення вологою (в період ініціації та наростання бульб). У посушливі періоди та в умовах Південних регіонів полив допоможе збільшити кількість бульб з куща на 20-50% (залежно від типу ґрунту та сорту картоплі), попередити вторинний ріст та ураження картоплі паршею. Важливо враховувати, що поливна вода змиє частину контактного фунгіциду і захист рослин стане недостатнім, тому після зрошування слід обробити поле проти фітофтори.

Особливості правильного збирання врожаю ранньої картоплі та його зберігання

Найперше збирання врожаю сортів ранніх груп зазвичай припадає на другу-третю декади травня. Під агроволокном або плівкою, залежно від якості укривного матеріалу та погодних умов року, починати збирання врожаю можна раніше. Під час зберігання бульби інтенсивно дихають, витрачаючи редуковані сахари і вітамін С. Тому, щоб зберегти споживчі якості молодих бульб, треба за допомогою певних умов уповільнити життєві процеси. Один з головних факторів – це відповідна температура, яка має становити 1-1,5С, а також вологість повітря – на рівні 70-80%. На дихання бульби витрачають багато кисню, тому необхідно забезпечити добрий обмін повітря. За таких умов ранню картоплю можна зберігати протягом місяця.

Copyright © 2016 AGRICO. All Rights Reserved - Насіннєва картопля, купити в Україні
Мапа сайту